Пн.-Пт. 8:30 - 17:30
(0552) 70 14 30

Наш клієнт працює в типовій конфігурації «Зарплата та управління персоналом» ред.2.1.

Облік основної суми заробітної плати клієнт веде на субрахунку 661, а облік сум лікарняних – на субрахунку 663. Відповідно стягування прибуткового податку і військового збору також повинні були б проводитися з цих субрахунків.

 

Але у типовій конфігурації немає можливості формувати різні проводки для утримань з лікарняних та інших нарахувань, тому проводки по утриманню ПДФО і Військового збору за субрахунками обліку формуються некоректно:

  1. Якщо були нарахування на 661 субрахунок, утримання завжди будуть проводитися саме з 661 субрахунку.
  2. Якщо ж нарахувань на 661 субрахунку не було, або суми на 661 субрахунку недостатньо для відображення всієї суми утримань, то утримання будуть проводитися з 663 субрахунку (щоб уникнути від’ємних залишків).

Як в такому разі визначити, на який субрахунок необхідно зробити проводку по утриманню? Адже податки рахують з загальної суми нарахування (з урахуванням соціальної пільги), а не окремо за лікарняними та окремо по зарплаті.

В результаті обговорення цього питання нашими консультантами-методистами було запропоновано рішення зробити доопрацювання стандартного механізму, щоб утримання ПДФО та військового збору проводилися з того субрахунку взаєморозрахунків з співробітником, на який була нарахована сума певного виду розрахунку.

Рішення наш клієнт схвалив і тепер може економити час на ручних коригуваннях, які робляться автоматично. Відповідно і помилок у клієнта тепер немає, і часу стало більше.

Розроблене нами рішення може бути застосовано для всіх організацій, які ведуть облік заробітної плати по субрахунках.

 

 

Підписуйся на корисну розсилку
І дізнавайся про нові акції і спецпропозиції першим!