Пн.-Пт. 8:30 - 17:30
(0552) 70 14 30

Віднесення внутрішніх послуг на собівартість напівфабрикатів для 1С:Підприємство «Управління торговим підприємством для України»

Наш замовник веде облік виробництва продукції в програмі 1С: Підприємство «Управління торговим підприємством для України». Його виробництво складається з декількох етапів, при цьому клієнт не хоче проміжну продукцію враховувати на рахунку 231 як незавершене виробництво. Тому в програмі проводиться випуск напівфабрикатів.

Згідно з технологічною картою через певні проміжки часу з напівфабрикатами виконуються певні технологічні операції, на виконання яких йдуть матеріали і заробітна плата. Ці витрати необхідно включити в собівартість кінцевої продукції.

Тут ми маємо справу із зустрічним випуском, тобто з ситуацією, коли партія напівфабрикату включається до витрат на випуск напівфабрикату такого ж найменування, але вже після чергової технологічної операції.

При проведенні в програмі такої операції на рахунку 231 «зависали» залишки.

Наше завдання полягало в налаштуванні обліку виробництва таким чином, щоб собівартість напівфабрикатів на всіх етапах виробництва формувалася коректно.

Складність полягає в тому, що конфігурація «УТП для України» на відміну від «Управління виробничим підприємством» має обмежений функціонал в підсистемі обліку виробництва, в нашому випадку, для відпрацювання формування собівартості зустрічного випуску.

Нам довелося шукати нетиповий спосіб відображення внутрішніх послуг.

1. Ми розробили методику, яка полягає в тому, що витрати на чергову технологічну операцію збираються на рахунку 231 із зазначенням відповідної номенклатурної групи без вартості напівфабрикатів. У цьому випадку враховуються тільки безпосередньо матеріали, які пішли на обробку напівфабрикату, заробітна плата та інші нематеріальні витрати.

2. Був доопрацьований документ «Звіт виробництва за зміну» для операції випуску внутрішніх послуг: як рахунок випуску цих послуг стало можливим вказати матеріальний рахунок (20, 25, 26).

3. Створено обробка заповнення табличної частини для формування бази розподілу витрат по партіях продукції / напівфабрикату. За результатами проведення даного документа в регістрі відомостей «Випуск продукції» створюються записи, відповідно до яких документ «Закриття місяця» розподіляє витрати за технологічною операцією на собівартість номенклатури, яка враховується на матеріальному рахунку обліку.

Маєте нестандартні завдання обліку і не можете самі знайти потрібну методику? Звертайтесь до нас за телефоном: 095-287-6110 або за контактами, вказаними в інформації про групу.

Спеціалісти команди Hotkey запропонують Вам економічне та зручне рішення.

 

Підписуйся на корисну розсилку
І дізнавайся про нові акції і спецпропозиції першим!