Пн.-Пт. 8:30 - 17:30
(0552) 70 14 30

Вітаю, дорогі колеги! Ось і пройшли Новорічні та Різдвяні свята. Не встигнеш озирнутися, як січень закінчиться і треба буде нараховувати зарплату. І тут потрібно не забути, що з 01 січня 2020 року змінилася мінімальна зарплата та інші нормативні величини, які ми використовуємо при розрахунках зі співробітниками.

У цій статті я розповім вам, як їх внести у вашу програму обліку.

Отже, необхідно заповнити наступні регістри відомостей:

– Мінімальна оплата праці;

– Прожиткові мінімуми;

– Відомості про внески до фондів;

– Розмір пільги ПДФО;

У різних конфігураціях це можна зробити по різному:

1. В «Бухгалтерія 8 для України, ред.1.2», «Зарплата и Управління персоналом для України», «Управління виробничим підприємством для України», «Управління торговим підприємством для України» ці регістри заповнюються таким чином:

В меню «Операції» вибираємо зі списку команду «Регістр відомостей»

Якщо пункту меню «Операції» у вас немає, спробуйте переключити інтерфейс на «Повний»:

Зі списку регістрів вибираємо необхідний. Наприклад, «Мінімальна оплата праці».

Створюємо в ньому необхідний нам запис: вказуємо дату, з якої діють ці показники, вносимо мінімальний розмір місячної оплати праці – 4 723 грн і мінімальний часовий тариф – 28,31 грн.

Аналогічно вносимо дані в регістр «Прожиткові мінімуми» для працездатного населення:

і в регістр «Відомості про внески в фонди». У цьому регістрі ми вносимо мінімальну базу і максимальну базу (межа) для розрахунку ЄСВ окремо для основних працівників і окремо для інвалідів:

У списку «Розміри пільг ПДФО» потрібно вказати верхню межу доходу, при якому застосовується податкова соціальна пільга (Стовпчик «Поріг»), розмір загальної ПСП (у стовпчик «Ставка» вноситься частка від суми прожиткового мінімуму) та дату початку дії даної настройки.

Нагадую, що

– Нижньою межею для розрахунку ЄСВ є мінімальна оплата праці, встановлена ​​законодавством на початок календарного року, максимальної базою – 15 мінімальних оплат праці. У разі, якщо у співробітника в звітному місяці база нарахування ЄСВ менше (наприклад, працівник був відсутній через хворобу, але лікарняний лист ще не надав), то програма автоматично донарахує ЄСВ до мінімального розміру.

– Граничний розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги з ПДФО розраховується як місячний прожитковий мінімум, який діє для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень (абз. 1 пп. 169.4. 1 ПКУ).

При цьому граничний розмір доходу, що дає право на отримання податкової соціальної пільги одному з батьків у випадку та в розмірі, передбачених пп. 169.1.2 ПКУ, визначається як добуток суми, визначеної в абз. 1 пп. 169.4.1 ПКУ, та відповідної кількості дітей.

2. У конфігураціях «Бухгалтерія 8 для України, ред.2.0» і «BAS Бухгалтерія.ПРОФ» настройка вищевказаних параметрів проводиться в розділі «Зарплата і кадри» – «Настройки обліку зарплати»:

У вікні відкриваємо (подвійним кліком мишки) запис облікової політики по персоналу:

На закладці «Зарплата» переходимо за посиланням «Нормативні величини для розрахунку зарплати»

В таблиці створюємо новий запис:

І на закладці «Прожиткові мінімуми» вносимо необхідні параметри:

Повертаємося у вікно «Настройки обліку зарплати по організації» і переходимо на закладку «Податки та внески» – і далі за посиланням «Додаткові настройки внесків»:

У вікні на закладці «Гранична величина бази внесків» додаємо потрібні рядки:

Реквізити по використанню податкової соціальної пільги вносяться в розділі «Додаткові настройки ПДФО»

https://hotkey.ua/wp-content/uploads/2020/01/word-image-14.png

Увага!

Якщо Ви раптом забули – для розрахунку заробітної плати в новому році необхідно заповнити виробничий календар і графіки роботи на 2020 рік.

Як це зробити, я писала в грудні 2019 року, коли у багатьох виникала типова помилка при оформленні відпустки на свята, а відпускні не нараховувались //hotkey.ua/novosti/chto-delat-esli-otpusk-na-yanvar-budushhego-goda-programma-ne-schitaet/

 

Підписуйся на корисну розсилку
І дізнавайся про нові акції і спецпропозиції першим!